רפואה מונעת לחורף הזה-"מרכז מירב" לטיפול הומאופתי

רפואה מונעת, זו רפואה שחושבת כמה צעדים קדימה

למי היא חשובה?  בייחוד למי שהם בעלי נטייה לחלות לעיתים קרובות.

החורף עדיין כאן, וכדאי לדעת מספר דברים-

ראשית, להיות חולה במחלות חורף זה בסדר גמור- תנו לגוף את המנוחה לה הוא זקוק!אז כן, החורף מחליש את מערכת החיסון, בדרך כלל זה מתבטא בחוסר תאבון כשכבר חולים, גם אצל המבוגרים וגם אצל הילדים-מערכת החיסון מגייסת את כל האנרגיה שלה לריפוי, לכן אל תלחצו כשאתם ואו הילדים לא רוצים לאכול, זה בסדר גמור. כדאי להציע הרבה נוזלים, מזון קל כדוגמת מרקים, מיץ תפוחים ותה.יש להימנע מחלב ומוצריו, המגבירים ליחה. להגביל למינימום את צריכת הסוכרים, המחלישים את מערכת החיסון ומחלישים את הגוף.הגבילו את צריכת השומנים, קשה לעכל שומנים כשמערכת העיכול חלשה בזמן התקררות. ולא לשכוח-השאירו מעט חלון פתוח לאוורור.

המלצות-

יש לצרוך בהתאמה לכל גיל באופן יומי, בתקופת החורף ויטמין סי, ובמינון מוגבר לזמני מחלה. שימוש יומי של שווידן ביטר- לחיזוק מערכת החיסון, בהתאמה לפי גיל. חיבוקים ונשיקות – תמיד עוזרים ומחזקים את המערכת. תה מרווה עוזר לשיעול וליחהלנזלת: מלאו ציפית קטנה מכותנה,במלח גס, לאחר חימום במיקרוגל: להניח על הפנים- מייבש את הנזלת ומוציא ליחה.

יש לזכור כי מחלה אקוטית, הינה כוח דינאמי, מצב כזה באנשים בריאים, הוא מצב שמעורר את הגוף לתת מענה לפתוגנים השונים, עצם היכולת של הגוף שלנו לתת מענה, ללא שימוש בתרופות כימיות הוא דבר מצוין.                 בשנים האחרונות, אנו רואים שימוש מוגבר באנטיביוטיקה ותרופות כימיות רבות. העמידות של המבוגרים והילדים נמוכה מאד. זני השפעת הולכים ומתחזקים ורמת הבריאות הולכת ונחלשת.

שימו לב– לחזק את הגוף בזמן החורף, בייחוד אצל מי שיש לו נטייה לחלות לעיתים קרובות בעונת החורף ואו בכלל.במידה וכבר חליתם ניתן להשתמש במוצרים טבעיים, להימנע ממזונות מסוימים כפי שציינתי ולהגביר          צריכה במזונות ומשקאות מחזקים. מנוחה הינה חיונית- אל תזניחו את עצמכם. כדאי מאד ויש חשיבות רבה, ללכת לרופא ולקבל אבחנה, כדי לדעת עם מה אתם מתמודדים.  במידה ואתם נוטים לחלות מספר רב של פעמים בעונה- כדאי לפנות לטיפול הומאופתי קלאסי. במידה ותעברו את המחלה לבד, במהרה תראו קפיצת גדילה בילדים וגם אצלכם המבוגרים, מבחינת רמות שונות.

והעיקר תהיו בריאים.

שימו-לב ! אלה הן המלצות כלליות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות, תינוקות ונשים בהריון- אנא התייעצו איתי אישית.

כמעט שכחתי- תזכרו, החורף הוא הזמן היחיד, שאפשר לקפוץ בשלוליות, לבנות איש של שלג, לנשום אוויר נקי, להתכרבל בהנאה ולהיות עדים לעוצמתו של הטבע.

שיהיה חורף מהנה ובריא!