מיגרנה כרונית

מיגרנה כרונית היא סוג נפוץ מאוד של כאב ראש חזק בדרך כלל וממושך, אשר מלווה בתופעות של בחילות, הקאות, רגישות לריחות, אור וקולות. השכיחות של מיגרנות בקרב האוכלוסייה היא גבוהה ונפוצה, אך לא כל כאב ראש הוא מיגרנה ולא כל מיגרנה חייבת להיות מלווה בכאבי ראש מקדימים. המיגרנות יכולות להיווצר מכמה וכמה סיבות שכוללות בעיות או שינויים הורמונאליים, אורח חיים לחוץ, תזונה לקויה או בעיות בריאותיות.

מיגרנה כרונית עקב סיבות בריאותיות וגופניות

שינויים בגוף כגון עלייה ברמת ההורמונים, ירידה ברמת הסרוטונין, חוסר בברזל, אנמיה, לחץ דם גבוה, סכרת וכדומה, יכולים להביא להופעת מיגרנות אצל חתכים מסוימים באוכלוסייה. למשל, ישנן נשים שחוות מיגרנות טרם קבלת הווסת או במהלכה וגם כאלה שסובלים מחוסר בברזל או וויטמינים. מיגרנה כרונית יכולה להיגרם עקב סיבות כאלו ויש לטפל גם בתסמיניה והפחת עוצמת הכאב וגם ובעיקר בגורמים המעוררים אותה.

 

מיגרנה כרונית עקב אורח חיים לא בריא

מיגרנה יכולה להיווצר ולהופיע עקב אורח חיים לא בריא, שמקורו מתזונה לא נכונה, חוסר שינה ולחץ נפשי. תזונה לא נכונה כגון אכילת יתר, אכילה בזמנים ובכמויות לא נכונות ובחירה במזון לא מגוון ולא מזין, יכול לגרום לחסרים בגוף ולהרגשה כללית לא טובה, אשר יכולה להוות טריגר להיווצרות מיגרנה טיפול בכך יהיה לאזן את התזונה ולהשלים את החוסרים.

מיגרנה כרונית טיפול:

כמו כן, לחץ נפשי וחוסר שינה הם כמה מהטריגרים הנפוצים להופעת מיגרנה כרונית , מפני שהם גורמים לתחושת עייפות ומכריחים את מערכות הגוף להתאמץ יתר על המידה, על מנת לסיים את המשימות השגרתיות כמו שצריך, בין אם בבית ובין אם בעבודה. הדבר למעשה מהווה מעגל שלא ניתן לשבור אותו והעייפות וכאבי הראש מזינים אחד את השני. לשם כך יש לקבל טיפול במיגרנה ובגורמים להיווצרותה על ידי שינוי אורח החיים ועל ידי טיפול טבעי או טיפול קונבנציונאלי.

לשאלות נוספות על טיפול בכאבי ראש כרוניים תוכלו ליצור עמנו קשר ואנחנו נשמח לענות על כל שאלה שלכם ולקבוע תור לפגישת ייעוץ ללא התחייבות – אם המיגרנות משפיעות על אורך החיים שלכם ואיכות החיים שלכם יורדת באופן ניכר אז חשוב שתטפלו בזה וכמה שיותר מהר ! מעוניינים להשאיר את הידע שלכם במיגרנות וסוגים של כאבי ראש ? הכנסו לקטגורית מאמרים באתרנו ותקראו מידע רב על מיגרנות ועל הטיפולים השונים אשר ניתן לבצע בימנו.