כאבי ראש חזקים

כאב ראש הוא אחד התופעות המציקות והמעיקות ביותר שקיימות במסגרת חייו של האדם המודרני ויחד עם השכיחות של תופעה זו הופך כאב הראש לבעיה של ממש. בדרך כלל כאבי ראש יתחילו בתור הרגשה כללית לא טובה, עייפות, חוסר ריכוז, בלבול והרגשה של לחץ באזור הרקות, המצח וקודקוד הראש.

כאבי ראש חזקים לעומת זאת, שלעיתים נקראים מיגרנות, אף יביאו לנטרול מוחלט של פעילות הגוף מכיוון שייצרו לחץ על מערכת החושים. באופן זה תתפתח רגישות לרעש, לחום או לקור, לאור, לריחות וכן להרגשה של בחילה. במצבים אלו בדרך כלל האדם הסובל יפרוש לשינה עמוקה, בתקווה שהתופעה לא תחזור על עצמה בזמן הקרוב.

מהם הגורמים של כאבי ראש חזקים ?

כאבי ראש חזקים נגרמים ממגוון רחב של סיבות שחלקן שכיחות וניתנות לריפוי וחלקן מצריכות התערבות תרופתית או טיפול טבעי.

  • עייפות – עייפות היא גורם משמעותי מאוד בהתפתחותו של כאב ראש והישנות המקרים. לכן יש לדאוג לישון בכמות מספקת – לא מעט מידי ולא יותר מידי.
  • תזונה לקויה – תזונה לקויה כגון עודף מלח, עודף סוכר, עודף שומן וכדומה, יכולה לגרום לעלייה או ירידה חדה בפעילות של מערכות הגוף, הסוכר והעיכול ובכך לגרום לכאבי ראש לא רצויים. כמו כן, חשוב לציין כי תזונה לקויה יכולה לגרום למיגרנות או כאבי ראש חזקים חוזרים.
  • חוסר בפעילות גופנית – פעילות גופנית היא חיונית לפעילות מערכות הגוף וגורם שיכול להשפיע באופן חיובי על מערכות העיכול ועל העייפות, ועל כן היא אלמנט קריטי במניעת כאבי ראש.
  • בעיות בריאותיות – כאבי ראש חזקים יכולים לקרות בגלל בעיות כגון סכרת, לחץ דם נמוך או גבוה, אנמיה, חוסר בויטמינים ובברזל, מחלות תורשתיות וגנטיות ועוד, יכולות להביא ליצירה של כאבי ראש ובאלו ניתן לטפל באמצעות טיפול תרופתי או טבעי.

לא נעים לחיות עם כאבי ראש חזקים

כאבי ראש חזקים יכולים להיות גם פסיכולוגיים

פעמים רבות מטופלים מגיעים אל נוירולוגים שונים אשר אינם מאבחנים בעיות נוירולוגיות אשר מסבירות כאבי ראש שונים – אין ספק כי כאבי ראש חזקים יכולים להיווצר בגלל עומסים בעבודה ובעיות פסיכולוגיות כאלו ואחרות – טיפול בכאב ראש יכול לקחת הרבה מאוד זמן אם לא מוצאים את הבעיה אשר גורמת לנו לכאבים חמורים אשר משביתים אותנו ביום יום.

בכדי שאתם תוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את האינפורמציה המלאה על טיפול במיגרנה צרו עמנו קשר ונשמח לתת לכם מענה על כל שאלה.

לקריאה נוספת על כאבי ראש חזקים הכנסו אל הקישור המסומן.